Thursday, January 8, 2015

Czy tą nagonką kieruje zazdrość ???


Pojawiają się dość chłodne komentarze na temat serduszkowej akcji Owsiaka, nigdy w nic ślepo nie wierze i sceptycznie jestem nastawiona do ludzi, którzy po prostu hejtują działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uważam że jest ona nam potrzebna i bardzo dobrze się kojarzy.


Zamiast krytykować Jerzego Owsiaka, ci co obrzucają go błotem powinni zobaczyć ile zrobił dobrego, ile szpitali otrzymało specjalistycznych sprzętów na które nie było stać a były bardzo potrzebne, dzięki którym uratowano nie jedno życie. Jak stara się pomagać, robi to z wielkim hukiem od wielu lat. Hejtowanie i nagonka jest nie na miejscu, wielu ludzi równie dobrze może mu podziękować, więc skąd tyle nienawiści? A to, że jakaś część pieniędzy idzie na pokrycie zorganizowania akcji, to chyba można uznać za normalne, ponieważ chyba nikt nie zorganizuje tego za darmo. Nie w dzisiejszych czasach, każdy za wszystko sobie liczy i tak już będzie. Pieniądz rządzi.

Gdy przeczytałam dajcie Caritas a nie WOŚP postanowiłam wyrazić swoje zdanie , co to ma być ? czy skoro dam na WOŚP, jestem złą  katoliczką ? Chodzę do kościoła, na Woodstock też jeszcze pojechałbym z chęcią (raz nawet byłam) . Czy mogę się teraz nazwać katoliczką ? Czy może jestem już wyklęta? Czy mogę sama podjąć decyzje? Ten  artykuł też może wyprać mózg katoliczce (katolikowi), bo czy katoliczka która chodzi do kościoła, nie może jechać na Woodstock, zabawić się ?

A swoją drogą, Caritas kupiłby tyle sprzętu potrzebnego w szpitalach co Owsiak ?  Obie instytucje są przydatne i czynią jakieś dobro. Więc dajcie spokój z tym rozliczaniem Owsiaka, albo dla przykładu rozliczajcie wszystko i wszystkich.


 • Księdza po mszy ile zebrał na tace i co z tym robi.
 • Caritas i zbiórki żywności, czy na pewno wszystkie dary trafiają tam gdzie powinny, czy wszystkie są przekazywane?
 • Opiekę Społeczną czy pomaga we właściwy sposób, tam gdzie powinna pomóc.  
 • W ogóle wszystkie istniejące fundacje, ośrodki, placówki itp: wszędzie można zarzucić, że jest coś nie tak!   

Gdzieś w jakimś komentarzu przeczytałam " Panie Owsiak po co ci willa w drogiej dzielnicy"?-  hmm pewnie po to, żeby mieć. Skoro na nią zarobił to ma i tyle, czy ktoś tego zazdrości, że mu się powodzi? Jedni mają lepiej, drudzy gorzej . Tak było jest i będzie ...

Będą tak prowadzić nagonkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, bo prawdopodobnie ktoś uważa że ta kasa powinna należeć się np;Caritas i przechodzi im koło nosa a to nie prawda . To każdego sprawa indywidualna, kto na co daje-bądź wcale nie daje. Więc z kąt pomysł by upublicznić hasło "Miejcie odwagę odmówić Owsiakowi" równie dobrze ten ktoś mógłby napisać "zamiast Temu dajcie Temu". Uważam, że jeżeli ktoś nie chce dać tej darowizny - to nikt nie zmusza do tego, nie przykłada pistoleta do głowy i nie wyłudza.  Nawet jeżeli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, przestanie działać to inne fundacje, od tak sobie nie nazbierają tyle pieniędzy. Wiele osób przez to może stracić a najbardziej szpitale które za rok , czy dwa, może zakwalifikować się do otrzymania sprzętu ratującego życie. Może okazać się, że twoje życie będzie od tego zależało, lub życie bliskiej osoby, dziecka ... Co wtedy powiedzą osoby hejtujące ? Przykro mi !? - To za mało!

W moim najbliższym szpitalu, też jest sprzęt od Pana Owsiaka. Za który bardzo dziękuje, bo szpital jest w ciężkiej sytuacji i do tej pory nie stać go na wiele .16 Comments

 1. hejtują go bo kradnie... jest wiele innych organizacji które robią to samo a nie znika z nich ponad połowa pieniędzy. owsiak to złodziej.

  ReplyDelete
 2. Myślę, że to nie typko zazdrość, ale też obawy na co idą nasze pieniądze, w każdym razie robią dużo dobrego dla naszego państwa w którym służba zdrowia niestety kuleje... Dlatego myślę, że warto ich wesprzeć, a jeśli ktoś nie chce to lepiej przemilczeć sprawę niż posługiwać się fałszywymi danymi, statystykami:)

  Pozdrawiam, Aga z http://CiekaweKosmetyki.pl

  ReplyDelete
 3. Bardzo mądrze to opisałaś, podzielam w 100 % Twoje zdanie. W zeszłym roku pomagałam zbierać pieniądze z córką na WOŚP i było to mega przeżycie, że chociaż coś możemy od siebie dać:)

  ReplyDelete
 4. To prawda, że WOŚP robi swoje, a Caritas swoje. Ten argument o konkurencji między nimi do mnie nigdy nie trafiał. WOŚP i Woodstok też mi się podoba. Zdaje się tylko, że to postać Jurka Owsiaka się kończy. Wprowadził w swoją działalność politykę i pracuje na rzecz podziałów społecznych, służących karierom niektórych polityków. To oznacza, że każda zmiana polityczna będzie skutkować albo uległości wobec kolejnych rządzących, albo udupieniem całej akcji.

  ReplyDelete
 5. Dobrze to podsumowałaś! Sama nie rozumiem jak ludzie mogą być tak zawistni i wytykają Owsiakowi, że niby wszystkie zebrane pieniądze wydaje na swoje zachcianki. Według mnie to jedyna osoba w tym kraju, która stara się pomóc innym. Sama gdy chodziłam do szkoły, pomagałam zbierać pieniądze na WOŚP :D

  http://nanitcewiszacepiorko.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. O uczciwości Owsiaka świadczy zachowanie w sądzie. Odmówił sądowi udostępnienia dokumentów, to znaczy że: ??? Uczciwość prawdy się nie boi, Owsiak się boi, wpada w szał, na zadawane pytania, pytania na które każdy obywatel ma prawo uzyskać odpowiedz. Najszlachetniejsze postawy w swoim założeniu, nie mogą usprawiedliwiać draństwa.!!!

  ReplyDelete
 7. Tu akceptowane są tylko "prawomyślne" opinie, tak jak u Owsiaka pytania.!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie są akceptowane wszystkie Panie Anonimowy .

   Delete
 8. .Tu akceptowane są tylko "prawomyślne" opinie, tak jak u Owsiaka pytania.!!! .

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie.Akceptuje to co przychodzi . Każdy komentarz jest akceptowany który przychodzi w temacie .Obraźliwych moją osobę nie akceptuje, ponieważ nie są one tematem dyskusji tego wpisu .

   Delete
  2. Każdy ma tu prawo wyrazić swoją opinie na temat WOŚP.

   Delete
 9. Ktoś naiwny spyta o podstawową rzecz. W takim razie jak to się dzieje, że MPiPS nie jest w stanie stwierdzić, gdzie się podział przychód z Allegro, jednocześnie stwierdza, że nie mógł się pojawić w przychodach z działalności statutowej i kompletnie nic się nie dzieje. A co to za nowość? Czy to pierwszy raz organy nadzorujące otwartym tekstem pokazują, że „nic nie mogą” i to nie ich sprawa? Rozwiązanie zagadki jest trywialne, nie ma takiej siły, żeby WOŚP rozliczyła aukcje Allegro zgodnie z obowiązującym prawem, zatem albo prawo złamała (kolejny raz) albo aukcje WOŚP poszły na zupełnie inne konta. Żeby było jeszcze ciekawiej Owsiak w reklamówce na www.aukcje.wosp.org.pl mówi o celach statutowych. Tak Szanowni Naiwni Rodacy działa system kontroli nad tym, co kreatywnie wyczynia Owsiak w trójkącie: WOŚP, „Złoty Melon”, śp. „Mrówka Cała” zastąpiona „Jasną Sprawą”. Odpowiedź MPiPS.:

  ReplyDelete
 10. (…) Ministerstwo nie posiada wiedzy na temat przedstawionych przez Pana naruszeń, „w tym odmowy udzielenia informacji publicznej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w zakresie przekazania kopii ksiąg rachunkowych”. Należy podkreślić, że takich informacji nie przekazał do ministerstwa żaden organ ani sąd.

  Fundacja zarówno w sprawozdaniu finansowym (w informacji dodatkowej) jak również w sprawozdaniu merytorycznym za rok 2013 nie wykazała przychodów ze sprzedaży produktów na aukcjach internetowych. W informacji dodatkowej wykazano jedynie w pkt. IV (Informacjeuzupełniające o przychodach i kosztach) strukturę przychodów wskazaną przez Pana w pytaniu tj.:

  a) Przychody z XXI Finału z wpłat pieniężnych 47 255 061,58 zł,
  b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych 10 214 810,60 zł,
  c) Przychody z 1% podatku 3 292 316,37 zł.


  Jednocześnie w sprawozdaniu merytorycznym z działalności, Fundacja także nie wyodrębniła przychodów z aukcji internetowych. W sprawozdaniu tym fundacja wskazała, że prowadziła jedynie działalność nieodpłatną pożytku publicznego, przy jednoczesnym braku prowadzenia działalności odpłatnej pożytku publicznego oraz działalności gospodarczej.
  W związku z powyższym nie ma możliwości jednoznacznego wskazania przez Ministerstwo, w których przychodach organizacja uwzględniła przychody z aukcji internetowych.
  Stosownie do uzasadnienia do projektu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z Nr 209, poz. 1244) uznać należy, iż skoro przy sprzedaży przedmiotów darowizny z zasady nie pojawia się koszt dla organizacji, a jedynie przychód, to nie można jej uznać z definicji za działalność odpłatną. Zgodnie bowiem z treścią art. 8 ust. 1 ww. ustawy działalnością odpłatną pożytku publicznego jest działalność organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 w sferze zadań publicznych, za którą pobierają one wynagrodzenia, a w przypadku gdy wynagrodzenie to jest w odniesieniu do działalnościdanego rodzaju wyższe od tego, jakie wynika z kosztów tej działalności, staje się ona działalnością gospodarczą (art. 9 ust. 1 pkt 1 ustawy). Ponadto trudno jest uznać działalność polegającą na sprzedaży przedmiotów darowizny za działalność w sferze zadań publicznych, a tym samym za działalność odpłatną pożytku publicznego.

  W związku z powyższym nie można uznać przychodów z aukcji internetowej za przychody z działalności statutowej (nieodpłatnej pożytku publicznego i odpłatnej pożytku publicznego). (…)”

  ReplyDelete
 11. No i jeszcze Sąd 

  1. W dniu 3 kwietnia 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał zarządzenie, w którym zażądał od WOŚP i „Złotego Melona” przekazania kopii dokumentacji odzwierciedlającej „wszelkie operacje finansowe” w trójkącie: „Mrówka Cała”, „Złoty Melon” i WOŚP.
  2. 16 kwietnia 2014 roku, po zarządzeniu Sądu Lidia Niedźwiedzka-Owsiak biegnie do urzędu i zawiesza działalność „Mrówki Całej”.
  3. 24 kwietnia 2014 roku, po zarządzeniu Sądu, Jerzy Owsiak zakłada swoją firmę "Jasna Sprawa".
  4. 1 maja 2014 roku firma Jerzego Owsiak „Jasna Sprawa” rozpoczyna działalność gospodarczą.
  5. 12 maja 2014 roku do Sądu trafia kilkanaście nieistotnych i wewnętrznie sprzecznych świstków, z czego spora część została wyprodukowana w Excelu.
  6. 17 czerwca 2014 roku Sąd uznając dokumenty za niewiarygodne, wydaje nowe zarządzenia, w których żąda od fundacji WOŚP i "Złotego Melona" dostarczenia kopii ksiąg rachunkowych.
  7. 5 września 2014 roku pełnomocnik Owsiaka i WOŚP, po wielu tygodniach kluczenia, przysyła do Sądu pismo, w którym oświadcza, że fundacja i "Złoty Melon" nie wykonają prawomocnych zarządzeń, które dotyczyły kopii ksiąg rachunkowych.
  no ok nikt tego ze czesc idzie na szczytny cel mu nie odbiera...tyle że to obowiązek rządu...to po 1. Po 2-gie gdyby okazał dokumentację na wezwanie Sądu to może nie zrobiła by sie taka zadyma na zamówienie własne ob. owsiaka. i cyt.: " Przykładami bezczelności i poczucia bezkarności prezesa Owsiaka mógłbym sypać godzinami. Pierwsze z brzegu to oczywiście lekceważenie obowiązującego prawa: odmowa realizacji prawomocnych zarządzeń Sądu, czy permanentne łamanie ustawy o dostępności doinformacji publicznej. Tylko te dwa karygodne i ostentacyjne omijanie przepisów prawa pokazują, że Jerzy Owsiak czuje się nietykalny. Niestety podobne postawy są czymś powszednim u pana prezesa i rzec by można, że na nikim to nie robi większego wrażenia. Większość się przyzwyczaiła do istnienia Owsiaków, Nowaków, Sikorskich, Wojewódzkich, pozostali tracą ochotę do opisywania patologii, którą wyniesiono na poziom cnoty. " Po 3-cie zwinięcie spółki mrówka cała po wyroku SR w Złotoryi i założenie nowej "jasna sprawa" Po 4-te krótko...brudasy w błocie czyli woodstok... Po 5-te na konferencji prasowej popełnienie czynów zabronionych co do TV Republika i redaktora art. 212KK, złamanie art. 43 prawa prasowego, oraz popełniony przez jednego z osiłków czyn zabroniony opisany w art. 217 KK. Faktycznie zbawca jak się patrzy....szkoda tylko, że tak mało transparentny

  ReplyDelete

Dziękuję za poświęcony czas i komentarz :)
Jeżeli blog Ci się spodobał - zaobserwuj!
Komentarze wulgarne i spamowe nie będą akceptowane.