Friday, January 2, 2015

Wyloguj SięProblem może dotyczyć każdego człowieka niezależnie od zawartości portfela , zarówno bogatego jak i biednego , młodego czy starego i tu wykształcenie też się nie liczy. Tak jak uzależnić każdy się może , tak też można uzależnić się od wszystkiego :

 • od internetu,komputera
 • zakupów 
 • alkoholu
 • narkotyków 
 • hazardu                                                                                                                              

Takich czynników które mogą uzależnić jest nieskończenie wiele, jednak  skupimy się na uzależnieniu od komputera/internetu.Uzależnienie od internetu dotyka coraz więcej ludzi na całym świecie , nie tylko dzieci ale też osoby dorosłe.


Gdy tylko budzisz się, bądź dopiero wracasz do domu i od razu włączasz komputer, sprawdzasz co słychać na portalach społecznościowych, odczytujesz wiadomości (spędzasz długie godziny przed laptopem/nie kontrolujesz tego) -może oznaczać że już jesteś uzależniony/a.


Aby nie popaść w uzależnienie trzeba podchodzić do wszystkiego z rozsądkiem . Jeżeli nie masz pomysłu co robić w wolnej chwili , ubierz buty i wyjdź na spacer zobacz ile jest pięknych rzeczy które cię otaczają, nie marnuj czasu na surfowaniu po stronach bez żadnego celu.


Teraz gdy już przeczytałaś/eś mój wpis, wyloguj się, wyłącz laptopa/komputer i odetchnij świeżym powietrzem, zobacz co dzieje się za oknem.


17 Comments

 1. Mądry post. Zaczęłam zauważać, że w momentach kiedy dopada mnie nuda bez żadnego zastanowienia sięgam od razu po laptopa i przeglądam różne strony internetowe bez najmniejszego celu. Dlatego jednym z moich 18 postanowień noworocznych jest ograniczenie ilości godzin spędzanych w internecie.
  mycrazytwistedworld.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Często się zdarza że na początku wydaje się być to normalne.

   Delete
 2. Oj daje do myślenia. Niestety teraz tak już jest ze każdą wolną chwilę spędza się w internecie, bo nie wymaga to od nas żadnego wysiłku.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Czasami można , ale z rozsądkiem tak by wolna chwila nie okazała się całą nocą :)

   Delete
 3. O czasem też mi się wydaję, że za dużo czasu poświęcam na internet...wyłączam się ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Czasem mam tak samo, rzadko się zdarza ale się zdarza jednak.Pozdrawiam

   Delete
 4. Niestety uzależniona od internetu jestem od dawna...zaczęło się od tego, gdy zobaczyłam w nim inny świat, poznałam ludzi, z którymi jedyny kontakt mogłam mieć jedynie przez internet. W tym roku staram się to zmienić i więcej żyć, a także zmienić myślenie. Wraz z nowym rokiem postanowiłam założyć bloga, na którym będę dzielić się swoją pasją i jednocześnie będę starała się ukazać jak widzę życie i świat z perspektywy mojego aparatu. Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Taak właśnie tak bywa że w internecie odnajduje się inny świat (wydaje się być lepszy ) ale tak nie jest , bardzo dobrze że starasz się to zmienić , powodzenia :)

   Delete
 5. Masz racje, ale większość nawet nie wie, że jest uzależniona. Cywilizacja podąża zawrotnym tempem i nawet nie ma się czasu na odpoczynek inaczej niż biernie przy laptopie czy spacer. Moją jedyną słabością jest muzyka, jest ze mną non stop, w drodze do szkoły, w samochodzie, podczas odrabiania lekcji, od zawsze wypełnia moje życie. Ale to chyba nie jest złe uzależnienie.

  juully-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Muzyka chyba nie, gdy np nie słuchasz jej w kościele :) to wszystko w porządku :) Dużo ludzi uzależnionych o tym nie wie, pewnie trochę to potrwa u tych osób co nie wiedzą- zanim sobie to uświadomią .

   Delete
 6. Oj to chyba jedno takie moje uzależnienie- niestety.
  Staram sieto ograniczać, ale jednak łątwiej usiąść do laptopa niż zrobićcoś innego :)
  Dlatego staram się prowadzić aktywny tryb zycia, spotykać się ze znajomymi,zyć :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ze spotkania ze znajomymi ma się lepszą frajdę, niż tak patrzeć i patrzeć w laptopa bez celu . Popieram aktywny tryb życia , oby tak dalej :)

   Delete
 7. Ja mam z tym wielki problem potrafię przy komputerze spędzić większe pół dnia tak po prostu bez żadnego celu. Nie mogę się na niczym skupić jak na internecie i wertowaniu różnych stron , bardzo mocno mnie wciągnęło i nie znam umiaru :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oj to bardzo nie dobrze że tak wiele czasu spędzasz przed komputerem , spróbuj o tym z kimś porozmawiać (najlepiej w realnym świecie) taka rozmowa może ci pomóc, jeżeli nie to proponuje porozmawiać ze specjalistą .Trzeba działać bo problem może pogłębić się jeszcze bardziej.

   Delete
 8. Proste i zarazem mądre słowa, które trafiają tam, gdzie powinny. Często stosuje się rozwlekłe struktury gramatyczne, zawierające zbyt mało treści merytorycznych, przez co nasze przekazy nie docierają do osób postronnych. Bywa tak często na konsyliach, kolokwiach czy słuchowiskach.

  Wyjście na dwór, spacer, wszelki ruch to zdrowie - ono jest najważniejsze, gdyż pozwala nam na uzyskanie szczęścia i pozwala radować się prostymi sprawami.

  Pozdrawiam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ciesze się że zgadzasz się ze mną , dla mnie wiele to znaczy . Pozdrawiam :)

   Delete
 9. A mnie się wydaje, że uzależnienie od komputerów i internetu jest już standardem i nie ma co się oszukiwać. Bez tych dwóch rzeczy w dzisiejszych realiach, żyłoby nam sie bardzo ciężko. Oczywiście można próbować ograniczać korzystanie z kompa, ale czy to faktycznie coś daje...?

  ReplyDelete

Dziękuję za poświęcony czas i komentarz :)
Jeżeli blog Ci się spodobał - zaobserwuj!
Komentarze wulgarne i spamowe nie będą akceptowane.