Saturday, November 22, 2014

Szlachetna PaczkaŚwięta zbliżają się wielkimi krokami, w sklepach już charakterystyczny wystrój, świąteczne czekolady, mikołaje, bombki, ozdoby i wszystko co można sobie tylko  wymarzyć na ten czas. Wszystko starannie i pięknie wyszykowane, kusi wyglądem i nie można się oprzeć by tego nie kupić.

Będąc w sklepie na zakupach, przystanęłam na chwilę przy świątecznych słodkościach, po małej chwili podbiegł chłopczyk a zaraz po nim podeszła jego mama , usłyszałam zupełnie przez przypadek pytanie chłopca skierowane do swojej mamy " Mamo czy Święty Mikołaj przyjdzie do mnie ".

Słysząc to zdałam sobie sprawę, że niestety jest wiele rodzin gdzie właśnie taki Mikołaj nie przyjdzie a dzieci w tych rodzinach będą go wypatrywać nadaremnie . Poszukałam troszkę w internecie, natknęłam się na pewną stronę gdzie można wesprzeć rodziny w potrzebie, sprawić by święta w tych rodzinach też były magiczne, dać trochę radości.

Na stronie SZLACHETNA PACZKA można znaleźć taką rodzinę która czeka na pomoc. Jest tam wiele możliwości by mądrze pomóc, zrobić chociaż mały gest i sprawić żeby rodzin potrzebujących było mniej.

Myślę że nikt z nas nie chciałby widzieć w oczach dziecka tego smutku, czuć tego co czuje dziecko którego nie odwiedził Święty Mikołaj, nie mam namyśli żadnych wymyślnych paczek, kosztujących fortuny, ale chociaż takie małe które i tak sprawią ogromną, bezcenną radość.

Podziel się informacją o szlachetnej paczce z bliskimi, znajomymi z kim tylko możesz, może dzięki temu, będzie więcej osób które wezmą udział w AKCJI SZLACHETNEJ PACZKI , tym samym pomoc będzie większa.
5 Comments

 1. Fajnie że starasz się pomagać. :) Fajnie, że tacy ludzie jak ty jeszcze istnieją :)

  zapraszam nowy wpis http://beavesomee.blogspot.com/2014/11/pozory-myla.html

  ReplyDelete
 2. Może nie na temat, ale Ja byłam zgłoszona do szlachetnej paczki przez szkole,gdzie chodzą moje dzieci. 13.11.14 Zadzwoniła wolontariuszka z numeru zastrzeżonego powiedziała ze musi znaleźć drugiego wolontariusza żeby przyjść do nas. Do tej pory nikt nie zadzwonił i nikt nie przyszedł. Szkoda bo moje dzieci bardzo się cieszyły,ze będziemy mieli jedzenie i prezenty na swieta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziś właśnie zaczęła się akcja szlachetnej paczki, więc powinien ktoś w najbliższym czasie się odezwać . Proszę nie tracić nadziei . Szkoda że pisze pani z anonima ale jeżeli pani odczyta odpowiedź to proszę na profilu FB we wiadomości przybliżyć sytuację , postaram się pomóc , zobaczymy jaki będzie odzew . Razem zawsze można zdziałać więcej . Pozdrawiam serdecznie

   Delete
  2. Proszę się nie dziwić zastrzeżeniem numeru. Każdy z nas tego dokonuje. Nigdy nie wiemy z kim się spotykamy. Na dole strony www.szlachetnapaczka.pl znajdzie Pani formularz kontaktowy, który może Pani wypełnić. Powinna Pani podać swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania i opisać sytuację. Jeżeli Wolontariusz zadzwonił w celu umówienia się na wizytę, to powinna się ona odbyć. Lecz aby uzyskać informację, dlaczego nie kontynuuje swojej pracy, należy się z nim skontaktować. Trzeba wziąć pod uwagę przypadki losowe i i po prostu Wolontariusz mógł się rozchorować, dlatego się nie odzywa lub zrezygnował z wolontariatu i nie przekazał istotnych informacji. Również może Pani zadzwonić pod nr 12 333 78 00 i tam uzyskać informację co dalej.

   Pozdrawiam
   Beata L.

   Delete
 3. Dziekuje za komentarz! Ciesze sie ze obie o tym piszemy:) Dla wszystkich ciekawych szlachetnej paczki i tych ktorzy maja jeszcze watpliwosci zapraszam do Nas;)

  ReplyDelete

Dziękuję za poświęcony czas i komentarz :)
Jeżeli blog Ci się spodobał - zaobserwuj!
Komentarze wulgarne i spamowe nie będą akceptowane.