Saturday, November 15, 2014

Prędkość Zabija


W niedzielę 16 listopada, obchodzimy światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych, a hasło "prędkość zabija"związane z tym dniem, będzie towarzyszyło prawdopodobnie jutro na każdej mszy świętej . Na świecie co chwilę w wypadku drogowym ginie człowiek . Pomyślmy o tym,czy warto się tak spieszyć.

 Największy problem stanowi powszechna akceptacja przekraczania prędkości, młodym i nie tylko młodym osobą, nadużywanie prędkości imponuje. Jadąc nadmiernie szybko, testując np: nowe auto czy drogę, może dojść do wielkiej tragedii, taki kierowca może zabić nie tylko siebie ale też innych uczestników ruchu drogowego, którzy jadą zgodnie z przepisami .


Nie tylko jazda, przy której jest przekraczana prędkość pod wpływem zaimponowania sobie/komuś, stanowi zagrożenie ale też pośpiech .  Ludzie wiecznie gdzieś gnają, spiesząc się nie myślą o konsekwencjach . Ważne jest żeby zdążyć i dojechać na czas . Jednak lepiej się spóźnić,( za to nikt nie zabije), niż nie dojechać już nigdy więcej nigdzie . Spóźnić zdążysz się zawsze , nie jest ważne ile czasu, ważne że dojedziesz na miejsce . Na drogach wciąż dochodziło, dochodzi i będzie dochodzić do wielu wstrząsających wypadków, których można by było uniknąć gdyby tylko kierowca pamiętał o bezpiecznej jeździe i włączył myślenie. Pomyślał co może się stać jadąc za szybko i nierozważnie, jak wiele może stracić w jednej chwili nieuwagi, jaką wielką krzywdę może wyrządzić innym .


                ZAWSZE ZDĄŻYSZ SIĘ SPÓŹNIĆ - PAMIĘTAJ KIEROWCO  !!!4 Comments

 1. niestety predkosc dotrzymuje nam kroku , za szybko jezdzimy , jemy , zyjemy ciagle w biegu i pogoni za czyms :(
  zapraszam na konkurs wygraj plaszczyk z oasap bedzie mi milo jak wezmiesz udzial
  http://zielonoma.blogspot.it/2014/11/oasap-cap-coat-giveaway-wygraj-plaszczyk.html

  ReplyDelete
 2. Ostatnie zdanie na czerwono- przewotne ale duzo w nim sensu i prawdy ;)


  Zapraszam do mnie na rozdanie z oasap: http://gertrama.blogspot.com/2014/11/konkurs-oasap-cap-coat-giveway.html

  ReplyDelete
 3. dziekuje za wziecie udzialu duzo to dla mnie znaczy i za obserwacje ktora z przyjemnoscia rewanzuje buziaki i milej niedzieli

  ReplyDelete
 4. Niestety prędkość zabija, czasem zwolnienie o te 10km/h może uratować komuś życie.
  Może weźmiesz udział w konkursie zorganizowanym z Oasap? Do wygrania płaszczyk/narzutka. http://marysiaofficialblog.blogspot.com/2014/11/konkurs-z-oasap.html

  ReplyDelete

Dziękuję za poświęcony czas i komentarz :)
Jeżeli blog Ci się spodobał - zaobserwuj!
Komentarze wulgarne i spamowe nie będą akceptowane.