Tuesday, November 25, 2014

Wróżby Andrzejkowe

Zbliża się koniec listopada, co za tym idzie zbliżają się Andrzejki a jeśli Andrzejki, to wróżby i zabawa. Jeżeli szukacie pomysłu, bądź chcecie sobie przypomnieć wróżby na ten czas to czytajcie dalej, przygotowałam dla was kilka wróżb które powinni świetnie się sprawdzić i przynieść przy tym wiele radości.
     
                                                   A OTO PROPOZYCJE 

Kubki przyszłości-kubek przyszłość ci przepowie; bierzemy cztery kupki, monetę, krzyżyk, obrączkę, na stole pod kubeczki wkładamy pojedynczo przedmioty, jeden kubek zostanie pusty.Osoba której wróżymy wybiera kubek. Wybrany kubek z zawartością znaczy:

 • obrączka - małżeństwo w przyszłości 
 • krzyż - ciągłe modlitwy, ksiądz - zakonnica 
 • moneta- bogactwo , będziesz bogaty/bogata 
 • pusty kubek- zostaniesz starą panną lub starym kawalerem 


Lanie wosku; wosk przelewamy przez klucz nad naczyniem z wodą. Z kształtu wosku który powstał możemy odczytać wszystko, zależy to od naszej wyobraźni .

Przestawianie butów; tą wróżbę pamiętam jeszcze ze szkoły, należy ściągnąć lewy but z nogi i od najdalszego miejsca w domu przestawiać kolejno, aż do drzwi wyjściowych. But który jako pierwszy dotknie drzwi, to jego właścicielka pierwsza wyjdzie za mąż niż pozostałe panny biorące udział w zabawie .

Rzucanie butami; Należy zdjąć but z lewej nogi , odwrócić się w kierunku przeciwnym niż drzwi i rzucić za siebie a jeżeli but będzie skierowany w stronę drzwi, oznacza to że wyjdziesz za mąż.

Losowanie karteczki; na karteczkach wypisujemy różne imiona kandydatów do naszego serca, przed snem wszystkie karteczki wkładamy pod poduszkę, zaraz po przebudzeniu losujemy jedną karteczkę z pod poduszki i odczytujemy imię osoby z którą spędzi się życie .

Rzucanie karteczkami; na karteczkach wypisujemy imiona potencjalnych kandydatów, następnie rzucamy wszystkie karteczki jednocześnie za siebie. Potem trzeba się odwrócić i odczytać imię chłopaka z karteczki leżącej najbliżej nas, dowiemy się  wtedy z kim spędzimy resztę życia .


Obierki z jabłek; należy obrać jabłko tak by obierka stanowiła długi pasek, obierkę tą rzucamy za siebie przez lewe ramie, podchodzimy do obierki która leży na podłodze i patrzymy jaką literę utworzyła . Będzie to pierwsza litera imienia, naszej przyszłej miłości .


Szpilki ; do tej wróżby potrzebujemy 7-13 szpilek, wkładamy je do kubeczka i potrząsamy, wysypujemy je na stół przykryty czerwonym obrusem. Odczytujemy ze szpilek jakie wyszły nam literki. Jeżeli nie wyszły żadne powtarzamy czynność, gdy znów nic nie wyjdzie to znaczy że twoja przyszłość jest tajemnicą i dziś jej nie poznasz . Znaczenie liter :

A - przed tobą podróże, bądź przeprowadzka
E- pomyślność w miłości i w pracy, jeżeli litera jest odwrócona oznacza to przejściowe kłopoty.
H- szczęście w miłości
K- odniesiesz sukces zawodowy lub towarzyski
L- uważaj na kieszonkowca- złodzieja, jeżeli litera jest odwrócona ostrzega przed chorobą bądź wypadkiem.
M- korzystna propozycja zawodowa
N- w najbliższej przyszłości dobra passa we wszystkich sferach życia.
T- można liczyć na pomoc przyjaciół
W-  w okół ciebie są oszuści, uważaj
V- ktoś dla osiągnięcia własnego sukcesu będzie chciał cię wykorzystać
X- jesteś szczęściarą / szczęściarzem bo szczęście ci sprzyja we wszystkim

Oczywiście wróżb Andrzejkowych jest sporo więcej, nocy by nam nie starczyło na wykorzystanie każdej. Dlatego napisałam wam parę, przy których mam nadzieję że będziecie się dobrze bawić :) A tym czasem już dziś życzę udanej zabawy wszystkim Andrzejom, oraz wszystkim innym,  każdemu z osobna, oby w ten magiczny czas pełen wróżb i przepowiedni, gościł na waszych ustach szeroki uśmiech a zabawa była udana.

19 Comments

 1. U nas andrzejki w czwartek. Fajne pomysły na wróżby ! Zapraszamy do nas : Nowy post !
  http://love-loveely.blogspot.com/?m=1

  ReplyDelete
  Replies
  1. To życzę udanej zabawy , odwiedziłam twój blog. Pozdrawiam :)

   Delete
 2. Jeju już nie pamiętam kiedy ostatnio bawiłam się w andrzejkowe wróżby :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. To zabawa dla młodych i starszych, warto troszeczkę puścić wodze fantazji. Pozdrawiam

   Delete
  2. hahaha dokładnie :D chyba ostatni raz w podstawówce :D
   najbardziej lubialam lanie wosku przez klucz, albo zabawy typu: wypisz imiona 5 chlopakow i 5 dziewczyn, jezeli wypadnie serce, znaczy ze jestescie dla siebie przeznaczeni hahaha :D piekna sprawa :D

   //http://goldenrelief.blogspot.com/

   Delete
 3. Pamiętam jak jeszcze w podstawówce robiliśmy różne wróżby andrzejkowe ;). Świetne pomysły, pierwszy raz słysze o wróżbie z obierków od jabłka ;)

  juully-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Noo wspomnienie ze szkoły , to wtedy były czasy dla mnie i moich szkolnych koleżanek najważniejszą wróżbą była ta z karteczką z pod poduszki .

   Delete
 4. Nie wierzę we wróżby, ale to świetna zabawa :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hmm mi też ciężko w nie uwierzyć , ale zabawa jest super .Ja długo tego nie robiłam , wiesz czasu nie było ale w tym roku jest babskie spotkanie i będziemy przypominać sobie stare szkolne czasy :)

   Delete
 5. oj kiedy ja ostatnio byłam na jakiejś imprezie nie pamiętam, ale na pewno będą wróżby w domu z córką:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jeżeli wróżby z córką to słyszałam o wróżbie 'Andrzejkowa numerologia" można przy niej matematykę poćwiczyć. Pozdrawiam :)

   Delete
 6. Świetne pomysły :D Zapraszam do mnie ;3 http://victoria-life-blog.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Super wróżby :)
  Zapraszam do mnie
  www.greenpinkandcafe.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. dawno nie wróżyłam:) ale chętnie powróce do tej tradycji w Andrzejki^^
  zapraszam do siebie, może obs?:)

  ReplyDelete
 9. Hoho ;) ja nie wierze w wrozby ;)

  ReplyDelete
 10. Wróżba z butów / buty powinny być ustawione jeden za drugim, zaczynając od najdalszego kąta w pokoju. Panna, która jest właścicielką tego bucika, który zdoła jako pierwszy przekroczyć próg pokoju niechybnie wyjdzie za mąż pierwsza. Gdy nasz bucik nie sięga drzwi, przestawiamy go z końca pokoju na jego początek, aż do skutku
  twojeprzeznaczenie.com.pl/Andrzejkowe-wrozby-milosne.html

  ReplyDelete
 11. Oj pamiętam te czasy szkolne kiedy przeprowadzaliśmy takie wróżby andrzejkowe... Ale to były super czasy, cieszę się, że dzięki Tobie mogłam sobie o tym przypomnieć ;)

  ReplyDelete
 12. Pamiętam wróżby andrzejkowe z dzieciństwa! Genialny sposób na zabawę, ale nie wierzę w tego typu przepowiednie. Jak dla mnie to tylko wymysły :D

  ReplyDelete

Dziękuję za poświęcony czas i komentarz :)
Jeżeli blog Ci się spodobał - zaobserwuj!
Komentarze wulgarne i spamowe nie będą akceptowane.