Thursday, November 6, 2014

Mamą Być
Czas gdy było się młodym , słuchało się wszystkich zakazów , nakazów , przykazów, swojej mamy dawno dla mnie  przeminął . Och pamiętam ten bunt , gdy słyszałam tego nie możesz , tam nie pojedziesz , wróć na czas , powiedz gdzie i z kim idziesz , jak długo cię nie będzie , ta osoba jest nieodpowiednia i nie możesz się z nią zadawać . Gdy się jest młodą osobą , często nie rozumie się o co chodzi tak naprawdę MAMIE , gdy znów niemożna pójść na wymarzoną imprezę , myśli się w nerwach o co chodzi tej zdesperowanej babie , niema własnego życia . Ja bynajmniej często tak myślałam , gdy kiedyś kolejny wolny dzień musiałam przesiedzieć w domu na dodatek , pilnując młodszego brata . Czas przeleciał nieubłaganie szybko .

Teraz gdy sama jestem mamą , wiele rozumie . Mamą być , przede wszystkim jest wielkim szczęściem , darem od Boga , czymś czego nie da się porównać do żadnej rzeczy . To dni pełne szczęście , codziennego uśmiechu nawet w dni kiedy chce się płakać , uśmiech dziecka dla mamy jest jak uszczęśliwiający promyk słońca , daje siłę do walki , wbrew wszystkim i wszystkiemu . Mamą być to zastrzyk wielkiej siły i energii do stawiania czoła, nawet największym problemom , liczy się tylko dobro dziecka , to wielka nieopisana siła jaką dysponuje kobieta będąca mamą .

Ale bycie mamą to nie tylko szczęśliwe dni , płynące w szczęściu , bez zmartwień i łez . To też dni w których myśli się o zdrowiu , bezpieczeństwie dziecka , dni w których spogląda się bez przerwy na zegarek i wypatruje  przez okno w oczekiwaniu na powrót dziecka . Zamartwianie się czy nic się nie stało i czy dobrze się zrobiło puszczając na szkolną wycieczkę , bądź do koleżanki .


Jeżeli czytasz mój wpis i jesteś mamą , wiesz o co mi chodzi . Jeżeli jesteś jeszcze młodziutką osobą , zbuntowaną bo mama cię znów nie chce gdzieś puścić , zrozum . Mama się o ciebie martwi i dopóki ma na ciebie wpływ, zawsze będzie starała się ograniczyć ryzyko do minimum żeby tylko nic ci się nie stało . Gdy dorośniesz i sama będziesz mamą zrozumiesz , co czuje mama , gdy niema cię przy niej...

0 Comments

Post a Comment

Dziękuję za poświęcony czas i komentarz :)
Jeżeli blog Ci się spodobał - zaobserwuj!
Komentarze wulgarne i spamowe nie będą akceptowane.